بیمه‌نامه عمر و پس انداز

درباره بیمه‌نامه عمر و پس انداز

بیمه عمر یکی از انواع ‌بیمه‌های اشخاص است. در این بیمه فرد بیمه‌گذار بر اساس قرارداد، مبلغی تعیین شده را در اقساط مشخص پرداخت ‌می‌کند. این پرداخت‌ها تا زمان معین ادامه خواهد داشت و در صورت بروز اتفاقاتی مثل: مرگ، بیماری لاعلاج یا احتیاج شخص به مراقبت‌های ویژه پزشکی، شرکت بیمه وظیفه دارد سرمایه بیمه‌شده را به شکل یک جا یا مستمری به او یا به شخصی که تعیین کرده است، بپردازد.
شرکت بیمه البرز یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌ها در مورد بیمه عمر است. در این سال‌ها بیمه عمر البرز به شکل‌ها و اسامی مختلفی ارائه شده اما از سال ۱۳۹۰ بیمه عمر البرز، طرح‌های جدیدی مثل بیمه عمر و سرمایه گذاری، و همچنین بیمه چترا را ارائه نموده است.

بیمه عمر و سرمایه گذاری البرز:

این بیمه یکی از طرح‌های جدید بیمه عمر البرز است. مزایای بیمه عمر و سرمایه گذاری البرز:

 • این بیمه از بدو تولد تا ۷۰ سالگ قابل تهیه است.
 • پوشش‌ سرمایه فوت عادی
 • پوشش سرمایه فوت ناشی از حادثه
 • مدت قرار داد از۵ تا ۳۰ سال قابل تنظیم‌ می‌باشد.
 • پوشش سرمایه ازکارافتادگی
 • شما ‌می‌توانید حق بیمه را در قسط‌های ماهانه، دوماهه، سه‌ماهه و ۶ ماهه پرداخت کنید.
 • پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه
 • حق بیمه ماهانه در بیمه عمر و سرمایه گذاری البرز حداقل ۳۰ هزار تومان است. همچنین ‌می‌توانید با توجه به افزایش تورم، نرخ رشد اقساط خود را هم تعیین کنید.
 • پوشش سرمایه بیماری‌های خاص
 • در صورتی که هر گونه حادثه ناشی از تصادف و یا حوادث ناگوار در طی کار و… برای شما پیش بیاید، این بیمه هزینه‌های شما را تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان پوشش می‌دهد. (البته در بازه سن ۱۲ تا ۷۰ سال)
 • بیمه البرز هر ساله به سپرده‌های بیمه عمر سود تضمینی و سود حاصل از مشارکت پرداخت ‌می‌کند. سود تضمینی بیمه عمر البرز سالیانه ۱۵ درصد به مدت ۱۰ سال‌ می‌باشد.
 • شما ‌می‌توانید ۹۰ درصد از سرمایه خود را بعد از گذشت ۳ سال، بدون وثیقه و ضامن وام دریافت کنید.
 • شما ‌می‌توانید در پایان مدت ‌بیمه‌نامه خود، سرمایه و سود آن را به صورت یک جا یا به صورت مستمری در دوران بازنشستگی استفاده کنید.

بیمه چترا:

این طرح یکی از طرح‌های جدید بیمه عمر البرز می‌باشد که به تازگی از آن رونمایی شده است. پوشش‌های طرح چترا به شرح زیر است:

۱) پوشش‌های بیمه‌ای عمر و زندگی:

بیمه فوت به هر علت
هر شخصی می‌تواند تا سقف ۴۰۰ میلیون تومان اقدام به خرید این پوشش کند.
بیمه پس‌انداز

هدف از بیمه پس انداز تشکیل سرمایه در زمان حیات می‌باشد و میزان سرمایه آن براساس مبلغ حق‌بیمه پرداختی تعیین می‌شود.

بیمه نجات زندگی در واقعه مرگبار

با این بیمه می‌توانید در صورت مواجهه با اتفاقات مرگبار، سرمایه بیمه نجات زندگی را دریافت کنید. شرایط سنی برای خرید این پوشش، زیر ۷۰ سالگی است. همچنین سرمایه قابل خرید در این پوشش حداکثر ۲۰ میلیون تومان می‌باشد.

۲) پوشش‌های بیمه‌ای حوادث شخصی:

بیمه فوت بر اثر حادثه
شرایط سنی برای خرید این پوشش بین ۱۰ تا ۷۰ سال است و سرمایه قابل خرید در این پوشش حداکثر ۲۰۰ میلیون تومان می‌باشد.

بیمه نقص عضو دائم بر اثر حادثه

امکان خرید این بیمه در بیمه عمر البرز (بیمه چترا) هم وجود دارد. سرمایه قابل خرید در این پوشش، معادل سرمایه بیمه فوت به هر علت و حداکثر ۸۰ میلیون تومان می‌باشد.

بیمه مخارج پزشکی ناشی از حادثه

در صورت تمایل، امکان بیمه کردن مخارج پزشکی ایجاد شده به خاطر بروز حوادث هم وجود دارد و سرمایه قابل خرید در این پوشش حداکثر ۱۰ میلیون تومان می‌باشد و برای شرایط سنی بین ۲۰ تا ۷۰ سال قابل خریداری است.

بیمه بیکاری بستری ناشی از حوادث

شما می‌توانید خطر بیکاری و ازکارافتادگی موقت خود که در اثر بروز حوادث و بستری شدن و عدم امکان ادامه فعالیت‌های روزانه، پیش می‌آید را هم بیمه کرده و سرمایه بیمه آن را خریداری کنید سرمایه قابل خرید در این پوشش حداکثر ۱۰۰ هزار تومان غرامت روزانه می‌باشد. و شرایط سنی آن بین ۲۰ تا ۶۰ سال است.

۳) پوشش‌های بیمه‌ای ازکارافتادگی:

یکی از انواع پوشش‌های بیمه عمر البرز (بیمه عمر چترا) می‌باشد که شامل موارد زیر است:

بیمه ازکارافتادگی دائم و کامل

شرایط سنی برای خرید این پوشش بین ۲۰ تا ۶۰ سال است و سرمایه قابل خرید آن ۴۰ میلیون تومان می‌باشد.

بیمه درآمد ازکارافتادگی

بیمه معافیت از پرداخت حق‌بیمه

۴) پوشش‌های بیمه‌ای کم ‌توانی بیماری‌های وخیم:

بیمه عمر البرز (بیمه عمر چترا) بیماری‌های خاص، لاعلاج و سرطان را تحت پوشش قرار می‌دهد

بیمه ابتلا به بیماری‌های خاص

بیماری‌هایی مثل : سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی عروق قلب، ام اس و پیوند ارگآن‌های حیاتی بدن و.. شرایط سنی این پوشش بین ۱۵ تا ۶۰ سالگی است و سرمایه قابل خرید آن حداکثر ۲۵ میلیون تومان می‌باشد.

بیمه ابتلا به سرطان

شرایط سنی این پوشش بین ۱۵ تا ۶۰ سالگی است و سرمایه قابل خرید آن حداکثر ۲۵ میلیون تومان می‌باشد.

بیمه ابتلا به بیماری‌های لاعلاج

اگرچه، بیمه عمر و بانک دو ماهیت کاملا متفاوت دارند اما با در نظر گرفتن چند دلیل ساده می‌توانیم نتیجه بگیریم که خریدن بیمه عمر نسبت به سرمایه‌گذاری در بانک مزیت‌های بیشتری دارد.

بیمه‌گذار هنگام عقد قرارداد ذی‌نفعان بیمه عمر را تعیین می‌کند. در صورتی که ذی‌نفعان را مشخص نکرده باشد،‌ وراث قانونی ذی‌نفعان بیمه‌نامه خواهند بود.

اگر کسی به عمد اطلاعات غلط وارد کند و بیمه‌‌نامه را اشتباه پر کند؛ علاوه بر اینکه بیمه‌نامه فسخ می‌شود، حق بیمه هم دیگر قابل بازگشت نخواهد بود. اما در صورتی که در تکمیل بیمه‌نامه ناخودآگاه اشتباهی رخ بدهد؛ ارزش بازخرید بیمه‌نامه به فرد بر می‌گردد.

در این صورت، هزینه‌های بیمه‌گری از اندوخته بیمه عمر کم می‌شود تا پوشش‌های بیمه‌ای قطع نشود. در صورتی که اندوخته به صفر برسد، ‌بیمه‌نامه باطل خواهد شد.

نحوه پرداخت حق بیمه‌ عمر منعطف و میزان توان مالی ما نحوه پرداخت آن را مشخص می‌کند.  اما عاقلانه‌تر این است که آن را به صورت سالانه پرداخت کنیم. چون سودی که به سرمایه‌ ما تعلق می‌گید روزشمار است. به همین خاطر سود پولی که به صورت سالانه پرداخت کنیم؛ نسبت به پولی که قسطی بپردازیم بیشتر می‌شود.