بیمه عمر البرز را چقدر می‌شناسید؟

شرکت بیمه البرز از سال ۱۳۳۸ در صنعت بیمه ایران وارد شده و از آن زمان تا کنون توانسته همچنان یکی از شرکت‌های پرتوان و مطرح در بیمه باشد

، مخصوصا بیمه بدنه، ثالث و آتش سوزی البرز از جمله شاخه های پرطرفدار بیمه ای در این شرکت هستند، هم اکنون این شرکت دارای ۵۴ شعبه و بیش از ۲ هزار نماینده فعال در سراسر کشور دارد .

از لحاظ سطح توانگری، شرکت بیمه البرز با توجه به رتبه بندی شرکت‌های بیمه از سال ۱۳۹۱ تا سال ۱۳۹۶ همواره در سطح یک توانگری قرار گرفته است.

طرح چترا چیست؟

یکی از جدیدترین طرح‌های بیمه عمر البرز طرح چترا می‌باشد که با به روز کردن پوشش‌ها و ارائه پوشش‌های جامع توانسته پوشش‌های بیمه‌ای خود را با نیازهای بیمه‌ای بیمه گذارانش به روز نماید. طرح‌های قابل ارائه در طرح چترا به ترتیب زیر می‌باشد.

  • طرح آینده فرزندان بیمه البرز
  • طرح بیمه عمر خانواده بیمه البرز
  • طرح مستمری بیمه البرز
  • طرح بیمه عمر دائمی بیمه البرز
  • طرح سنوات خدمت بیمه البرز

پوشش‌های بیمه عمر البرز (طرح چترا)

۱- پوشش فوت به هر علت

در این پوشش اگر بیمه شده به هر علت فوت نماید، سرمایه فوت مشخص شده در بیمه نامه به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می‌شود. پوشش فوت به هر علت برای همه سنین ارائه می‌شود و جالب است بدانید که شرکت بیمه البرز برای افراد بالای ۷۰ سال نیز این پوشش را ارائه می‌کند. سقف تعهدات فوت به هر علت در بیمه البرز تا ۴۰۰ میلیون تومان می‌باشد که بر اساس حق بیمه پرداختی و شرایط سنی و سلامتی فرد بیمه شده تعیین می‌شود.

۲- پوشش فوت بر اثر حادثه بیمه عمر البرز

ممکن است در طول مدت داشتن بیمه عمر حادثه ای برای فرد بیمه شده اتفاق بیافتد که منجربه فوت وی شود، سرمایه فوت در اثر حادثه به ذینفعان بیمه نامه پرداخت می‌شود. این پوشش برای افرادی است که سن بین ۱۰ تا ۷۰ سال داشته باشند. میزان سقف پوشش فوت در اثر حادثه تا ۲۰۰ میلیون تومان بوده و تا ۳ برابر سرمایه فوت به هر علت محاسبه می‌باشد.

۳- پوشش نقص عضو دائم بر اثر حادثه

این پوشش برای افراد بالای ۲۰ سال و زیر ۷۰ سال ارائه می شود و بر اساس بیمه نامه عمر البرز اگر در طول مدتی که بیمه نامه عمر دارید نقص عضوی در اثر حادثه برای فرد بیمه شده اتفاق بیافتد می‌تواند از این پوشش بیمه عمر تا ۱ برابر سرمایه فوت به هر علت و حداکثر تا ۸۰ میلیون تومان استفاده نماید.

۴- پوشش از کارافتادگی دائم و کامل

برای هر فرد شاغل ممکن است که حادثه ای اتفاق بیافتد که منجربه ازکارافتادگی کامل و دائم شود که در این صورت فرد بیمه شده می‌تواند تا ۵۰ درصد سرمایه فوت بیمه نامه را تا سقف ۴۰میلیون تومان به عنوان ازکارافتادگی دریافت نماید . فقط این نکته را فراموش نکنید که این پوشش برای افرادی قابل ارائه می‌باشد که وی سن بین ۲۰ تا ۶۰ سال بوده و فرد شاغل باشد.

۵- پوشش هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه

این پوشش فقط توسط برخی از شرکت‌های بیمه ارائه می‌شود که هزینه‌های پزشکی که در اثر حادثه برای بیمه شده اتفاق می افتد را جبران می‌کند. این پوشش برای افراد بین ۲۰ تا ۷۰ سال ارائه می‌شود و بیمه شده می‌تواند تا ۱۰ درصد سرمایه فوت و حداکثر تا ۱۰ میلیون تومان را به عنوان هزینه پزشکی استفاده نماید.

۶- پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه

معافیت از پرداخت حق بیمه یکی از پوشش‌های پرطرفدار بیمه نامه عمر است که در صورت ازکارافتادگی فرد، فرد بیمه شده تا پایان مدت قرارداد از پرداخت حق بیمه معاف می‌شود و شرکت بیمه البرز تا پایان مدت قرارداد حق بیمه فرد را پرداخت می‌کند.

۷- پوشش ابتلا به بیماری‌های خاص چترا

در این پوشش بیماری‌هایی از قبیل سکته قلبی، سکته مغزی، جراحی عروق قلب، ام اس و پیوند اعضای اصلی بدن تحت پوشش هستند و همه افراد بین ۱۵ تا ۶۰ سال می‌توانند از این پوشش استفاده نمایند. میزان سرمایه این پوشش تا ۲۵ میلیون تومان و تا ۳۰ درصد سرمایه فوت به هر علت می‌باشد.

۸- پوشش سرطان بیمه عمر البرز

در بیمه چترای البرز علاوه بر پوشش های بیماری‌های دیگر، پوشش جداگانه ای برای افراد مبتلا به سرطان ارائه می‌شود که افراد بیمه شده باید سن بالای ۱۵ سال تا ۶۰ سال داشته باشند. میزان سقف تعهدات این پوشش تا ۲۵ میلیون تومان و تا ۳۰درصد سرمایه فوت به هر علت می‌باشد.

۹- پوشش بیماری‌های لاعلاج بیمه عمر البرز

یکی از پوشش‌های بیمه عمری که شرکت بیمه البرز ارائه می‌کند، پوشش بیماری‌های لاعلاج است که فقط برای زیر ۷۰ سال ارائه می‌شود و سرمایه قابل ارائه در این پوشش معادل ۳۰ درصد سرمایه فوت به هر علت و حداکثر تا ۲۰ میلیون تومان می‌باشد.

۱۰- پوشش بیمه ازکارافتادگی دائم و کامل

در این پوشش اگر فرد بیمه شده شاغل بود و سن بین ۲۰ تا ۶۰ سال داشته باشد می‌تواند در صورت ازکارافتادگی از این پوشش استفاده نماید. میزان سرمایه تحت پوشش در این بیمه نامه برابر با ۵۰ درصد سرمایه فوت به هر علت و حداکثر ۴۰ میلیون تومان می‌باشد

۱۱- ارائه پوشش درآمد ازکارافتادگی

با داشتن این پوشش اگر حادثه ای برای فرد بیمه شده اتفاق بیافتد که وی قادر نباشد درآمدی داشته باشد و فعالیتی انجام دهد، شرکت بیمه البرز معادل ۳ برابر آخرین حق بیمه پرداختی تا سقف ۳۶ میلیون تومان به وی پرداخت می‌کند. شرایط سنی برای داشتن این پوشش برای سن ۲۰ تا ۶۰ سال ارائه می‌شود.

۱۲- بیمه معافیت از پرداخت حق بیمه

در صورت ازکارافتادگی دائم و کامل شخص بیمه شده، فرد بیمه شده از پرداخت حق بیمه معاف شده و شرکت بیمه البرز حق بیمه وی را تا پایان مدت قرارداد پرداخت می‌کند.

۱۳- پوشش نجات زندگی

ممکن است اتفاقی برای فرد بیمه شده بیافتد که بخواهد بخشی از سرمایه بیمه نامه خود را استفاده کند، میزان سرمایه این پوشش ۱۰۰ درصد سرمایه فوت به هر علت و حداکثر تا ۲۰ میلیون تومان می‌باشد. البته این پوشش فقط برای افراد زیر ۷۰ سال قابل ارائه می‌باشد.

بیمه البرز نمایندگی لاجوردی

تهران، منطقه ۶، محله جهاد، میدان جهاد (فاطمی)، خیابان شهید گمنام، نرسیده به میدان گلها، خیابان ۲/۱، پلاک ۸۱، طبقه چهارم